Badanie – VII edycja 10.06.2016 – 16.06.2016

16 czerwca 2016

Wikipedia, Google i Facebook najszybszymi stronami w polskim Internecie! Sprawdź wyniki speedtestu 2016.

Znamy wyniki siódmego już badania szybkości ładowania najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce. Na podstawie 4704 pomiarów, wiemy dokładnie, które strony mogą świętować, a które powinny popracować nad formą. 

Na podium najszybciej ładujących się stron w 2016 r. znalazły się serwisy wikipedia.org (0,7 sek.), google.pl (1,0 sek.) oraz facebook.pl (1,3 sek.). Obecność wikipedia.org oraz google.pl to podtrzymanie statusu quo ? serwisy te od 7 lat zajmują czołowe miejsca z najszybszymi czasami ładowania. Do pierwszej trójki, po zeszłorocznej detronizacji przez onet.pl, ponownie wraca także facebook.pl.

Najbardziej przyspieszyły na przestrzeni ostatniego roku serwisy eska.tv (poprawa czasu ładowania aż o 46,3 sek.), interia.pl (poprawa o 9,8 sek.) oraz player.pl (poprawa o 8 sek.). Najgorzej w badaniu wypadły natomiast portale: gazeta.pl (12. miejsce z wynikiem 14,4 sek.), wp.pl (13. miejsce z wynikiem 26,8 sek.) oraz cda.pl (14. miejsce z wynikiem 31 sek.).

Podobnie, jak w poprzednich edycjach badania, podstawą wyboru grupy badawczej był ranking TOP20 wydawców stron www z największą liczbą użytkowników ogółem ? opracowany na podstawie badania PBI/Gemius za maj 2016.

Szybkość ładowania to nie tylko wygoda dla użytkowników, ale również większe konwersje i sprzedaż. Działa to również w drugą stronę. 79% internautów mniej chętnie wraca do sklepu, gdy ten podczas poprzednich zakupów miał problemy z szybkością działania. Pamiętajmy przy tym, że szybkość działania strony to również jeden z kluczowych czynników, które bierze pod uwagę Google przy rankingowaniu w wynikach wyszukiwania

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przesłania opinii na temat niniejszego badania, a wszelkie sugestie postaramy się uwzględnić w jego kolejnej edycji. Opinie prosimy kierować na adres: badanie@hostersi.pl

Pobierz raport z badania

Wyniki_infografika_2016

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.