Prosty sposób na migrację danych do chmury dla rosnących biznesów
Nie jest zaskoczeniem, że liczba zastosowań chmury rośnie z roku na rok, ponieważ potrzeby klientów wciąż ewoluują. Zwłaszcza w Niemczech, AWS zauważa, że firmy motoryzacyjne, medyczne, fintech i inne różnej wielkości firmy, już czerpią korzyści z obniżonych kosztów infrastruktury i złożoności. Ale ten trend jest znacznie szerszy i odnotowywany na skalę globalną.
Dlaczego więc zdecydowana większość małych i średnich firm nie podjęła próby migracji najważniejszych systemów do chmury? Ostatnie badania pokazują, że główna bariera migracji pozostaje w przeważającej mierze spowodowana niedoborem oraz brakiem wiedzy i wykwalifikowanych pracowników. Aby usunąć tę barierę, AWS przejął w 2019 r. CloudEndure, zautomatyzowaną usługę migracji do chmury, która ułatwia, upraszcza i przyspiesza proces migracji ze środowiska lokalnego do chmury. Dzięki temu AWS uruchomił usługę AWS Application Migration Service (MGN) w Europie w 2021 roku.
Wybieranie serwerów i powierzenie pracy dla MGN
Słowom „migracja IT” często towarzyszą myśli i obawy przed eksplodującym budżetem, niedotrzymaniem terminów i częstymi przestojami systemu.
Jednak inaczej było w przypadku Bosa, kanadyjskiego dewelopera, który wykorzystał usługę MGN do migracji całej istniejącej infrastruktury IT typu on-premise do AWS w ciągu zaledwie sześciu tygodni, praktycznie bez przestojów podczas migracji. Maurice Lui, menedżer IT w firmie Bosa, powiedział: „Podczas całego procesu synchronizacji nie wystąpiło żadne zdarzenie mające wpływ na wydajność ani żadne zakłócenia usług”. W rezultacie korzystają aktualnie z lepszej skalowalności, dostępności i niezawodności, a przede wszystkim z lepszego bezpieczeństwa.
Bosa nie musiał robić tego sam i otrzymał praktyczną pomoc w migracji, oraz wsparcie na każdym kroku dzięki AWS Partner Network.
Korzyści ze strategii migracji do chmury typu „lift and shift”
AWS buduje swoje usługi w sposób, który pozwala klientom skupić się na innowacjach i rozwoju ich podstawowej działalności. AWS osiąga to na wiele sposobów; jednym z nich jest dostarczanie usług, które inteligentnie i automatycznie zarządzają złożonością konfigurowania infrastruktury IT w tle, dzięki czemu klienci mogą skupić się na swoich podstawowych celach biznesowych.
MGN jest jedną z tych usług i osiąga to poprzez wykorzystanie strategii migracji „lift and shift” (znanej również jako rehosting). Celem jest przeniesienie całego workloadu na alternatywną infrastrukturę z ograniczonymi zmianami w bazie kodu aplikacji. Ta strategia jest szczegółowo opisana w artykule „Cloud-Native or Lift-and-Shift”, który pokazuje różne strategie migracji i ich przypadki użycia.
Zasadniczo jest to odpowiednik oprogramowania typu „plug and play”, ale w odniesieniu do infrastruktury IT i migracji serwerów. Celem jest tutaj zminimalizowanie — a nawet całkowite zanegowanie — potrzeby wprowadzania zmian w kodzie, ponownej konfiguracji ustawień lub zasadniczo wszelkich innych manualnych zmian infrastruktury. Załóżmy, że chcemy replikować dokładnie tę samą konfigurację, system operacyjny i środowisko on-premise, ale w chmurze. Wszystko, co należy zrobić, to wybrać serwer, który chcemy przenieść, zainstalować agenta MGN i pozwolić, aby automatyzacja się uruchomiła. Bez większego wysiłku aplikacje będą działały bezpiecznie na serwerach AWS.
Rozpoczęcie migracji do chmury dla małej lub średniej firmy
Nadszedł czas, aby zmienić postrzeganie migracji IT i obciążeń, jakie nosiły. Celem firmy AWS są zadowoleni i podekscytowani klienci, którzy rozpoczynają swoją podróż z migracją do chmury. AWS i jego partnerzy pragną wspierać swoich klientów na każdym kroku, dlatego wraz ze wprowadzeniem usługi MGN, pragną ich wyposażyć w usługi oraz narzędzia, które wykonują najtrudniejsze zadania tak, aby klienci mogli skupić się na swoim biznesie i na tym, co jest dla nich najważniejsze.
Rozpocznij od konkretnych narzędzi, które pomogą Twojej firmie w migracji workloadów do chmury.