AWS BugBust: Koniec z błędami

22 lipca 2021

Niedawno AWS ogłosił uruchumienie AWS BugBust – pierwszego na świecie globalnego wyzwania mającego na celu naprawienie miliona błędów i zmniejszenie tzw. długu technologicznego (technical debt) o ponad 100 milionów dolarów.

Istnieje możliwość, że już wcześniej brałeś udział w badaniu błędów. Wiele firm programistycznych uruchamia je na kilka tygodni przed wprowadzeniem nowego produktu lub usługi. AWS BugBust przenosi koncepcję usuwania błędów na nowy poziom.

AWS BugBust pozwala tworzyć i zarządzać prywatnymi zdarzeniami, które zmienią i zgrywalizują proces wyszukiwania i naprawiania błędów w Twoim oprogramowaniu. Obejmuje automatyczną analizę kodu, wbudowane tabele wyników, niestandardowe wyzwania i nagrody. AWS BugBust wspiera budowanie zespołu i wprowadza przyjazną rywalizację w poprawie jakości kodu, oraz wydajności aplikacji. Co więcej, programiści mogą wziąć udział w największym na świecie wyzwaniu kodowym, wygrać fantastyczne nagrody i otrzymać uznanie od swoich współpracowników.

Za kulisami AWS BugBust używa Amazon CodeGuru Reviewer i Amazon CodeGuru Profiler. Te narzędzia programistyczne wykorzystują uczenie maszynowe i zautomatyzowane wnioskowanie w celu znajdowania błędów w aplikacjach. Błedy te są następnie dostępne dla twoich programistów do zgłaszania i naprawiania. Im więcej błędów programista naprawi, tym więcej punktów zdobędzie. Tradycyjne usuwanie błędów wymaga od programistów ręcznego znajdowania i naprawiania błędów. Dzięki AWS BugBust programiści otrzymują listę błędów przed rozpoczęciem wydarzenia, dzięki czemu mogą spędzić całe wydarzenie skupione na ich naprawieniu.

Napraw swoje błędy i zbieraj punkty

Jako developer, za każdym razem, gdy naprawisz błąd w prywatnym wydarzeniu, punkty są przydzielane i dodawane do globalnej tablicy wyników. Nie martw się: na globalnej tablicy wyników wyświetlane są tylko Twój nick (nazwa profilu) i punkty. Nikt nie może zobaczyć Twojego kodu ani szczegółów dotyczących naprawionych przez Ciebie błędów.

Gdy developerzy osiągają znaczące indywidualne kamienie milowe, otrzymują odznaki i zbierają ekskluzywne nagrody od AWS, na przykład, jeśli osiągną 100 punktów, wygrają koszulkę AWS BugBust, a jeśli zdobędą 2000 punktów, wygrają kurtkę AWS BugBust Varsity Jacket. Ponadto 30 września 2021 r. 10 najlepszych programistów z globalnej tablicy otrzyma bilet na AWS re:Invent

AWS_BugBoost

Utwórz wydarzenie

Aby pokazać, jak działa wyzwanie, stworzymy prywatne wydarzenie AWS BugBust. W konsoli CodeGuru wybieramy Create BugBust event.

AWS_BugBoost

W Step 1- Rules and scoring widzimy ile punktów jest przyznawanych za każdy rodzaj naprawy błędów. Grupy profilowania służą do określania ulepszeń wydajności po przesłaniu przez graczy ulepszonych rozwiązań.

AWS_BugBoost

W Step 2 logujemy się na własne konto gracza. W kroku 3 dodajemy szczegóły wydarzenia, takie jak nazwa, opis oraz godzina rozpoczęcia i zakończenia.

AWS BugBust

Podajemy również szczegóły dotyczące nagród za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Te informacje będą wyświetlane graczom po dołączeniu do wydarzenia.

AWS_BugBoost

Po przejrzeniu szczegółów i utworzeniu wydarzenia, nasz dashboard wydarzenia wyświetla niezbędne informacje, możemy również importować elementy pracy i zapraszać graczy.

AWS_BugBoost

Wybieramy przycisk Import work items. Spowoduje to przejście do ekranu Import work items, w którym wybieramy to Import bugs from CodeGuru Reviewer and profiling groups from CodeGuru Profiler. Wybieramy analizę repozytorium z konta, a AWS BugBust importuje wszystkie zidentyfikowane błędy, aby gracze mogli je zgłosić i naprawić. Wybieramy też kilka grup profilowania, które będą używane przez AWS BugBust.

AWS_BugBoot

Teraz, gdy nasze wydarzenie jest gotowe, możemy zaprosić graczy. Gracze mogą teraz zalogować się do portalu gracza za pomocą swoich kont graczy i rozpocząć zgłaszanie, oraz naprawianie błędów.

AWS_BugBoost

Rzeczy, które warto wiedzieć

Amazon CodeGuru obsługuje obecnie Python’a oraz Javę. Aby konkurować w globalnym wyzwaniu, Twój projekt musi być napisany w jednym z tych języków.

Koszt

Kiedy tworzysz swoje pierwsze wydarzenie AWS BugBust, wszystkie koszty poniesione w związku z podstawowym użytkowaniem Amazon CodeGuru ReviewerAmazon CodeGuru Profiler są bezpłatne przez 30 dni na każde konto AWS. Ten 30-dniowy bezpłatny okres obowiązuje nawet wtedy, gdy korzystałeś już z bezpłatnych poziomów dla Amazon CodeGuru Reviewer i Amazon CodeGuru Profiler. Możesz utworzyć wiele wydarzeń AWS BugBust w ciągu 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Po wygaśnięciu bezpłatnego okresu próbnego zostanie naliczona opłata za Amazon CodeGuru Reviewer i Amazon CodeGuru Profiler na podstawie wykorzystania w wyzwaniu. Zobacz stronę z cenami Amazon CodeGuru Pricing, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Dostępny dzisiaj

Od dzisiaj możesz tworzyć zdarzenia AWS BugBust w konsoli Amazon CodeGuru w regionie US East (N. Virginia). Już dziś zacznij planować AWS BugBust.

 

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.