Amazon EKS i Amazon EKS Distro obsługują teraz Kubernetes w wersji 1.25

28 lutego 2023

Kubernetes 1.25 wprowadził kilka nowych funkcji i poprawek błędów, a AWS z radością ogłasza, że możesz korzystać z Amazon EKS i Amazon EKS Distro do uruchamiania Kubernetes w wersji 1.25. Od dziś możesz tworzyć nowe klastry 1.25 lub aktualizować istniejące klastry do wersji 1.25 za pomocą konsoli Amazon EKS, interfejsu wiersza poleceń eksctl lub narzędzia infrastructure-as-code.

Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w tej wersji, to usunięcie PodSecurityPolicy (PSP), stopniowanie Pod Security Admission do wersji stabilnej oraz ulepszenia uwierzytelniania klastra. Jeśli używasz PSP w swoim klastrze, to przed uaktualnieniem klastra do wersji 1.25 musisz przeprowadzić migrację swojego PSP do wbudowanych standardów bezpieczeństwa Kubernetes Pod lub do rozwiązania opartego na zasadzie jako kodu, aby uniknąć przerw i chronić swoje obciążenia. Możesz dowiedzieć się więcej na stronie FAQ dotyczących usuwania PSP oraz w przewodniku EKS Best Practices Guide. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat głównych zmian w Kubernetes 1.25, zobacz wpis na blogu Amazon EKS i informacje o wersji projektu Kubernetes.

Możesz dowiedzieć się więcej o wersjach Kubernetes dostępnych w Amazon EKS i instrukcjach aktualizacji klastra do wersji 1.25, zapoznając się z dokumentacją Amazon EKS. Kompilacje Amazon EKS Distro Kubernetes 1.25 są dostępne w ECR Public Gallery i GitHub. Dowiedz się więcej o zasadach cyklu życia wersji Amazon EKS w dokumentacji.

źródło:AWS

 

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.